Miejskie uroczystości 11 Listopada

11list201611 listopada w naszym mieście odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy w Kościele pw. Św. Józefa. We mszy uczestniczyły władze samorządowe Siedlec z przewodniczącym Rady Miasta Henrykiem Niedziółką, prezydentem Wojciechem Kudelskim, wiceprezydentami: Anną Sochacką i Jarosławem Głowackim, przedstawiciele służb mundurowych, Jednostki Wojskowej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, reprezentanci stowarzyszeń paramilitarnych, kombatanckich, partii politycznych, oraz poczty sztandarowe siedleckich szkół. Po mszy udano się na Plac Wolności. Tam odbyła się główna część obchodów. Przed Pomnikiem Niepodległości siedlczanie odśpiewali hymn państwowy, wygłoszono apel pamięci oraz oddano salwę honorową. Następnie pod pomnikiem złożono wieńce i zapalono znicze pamięci. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy z klasy 3a i 3c pod opieką pani dyrektor Magdaleny Olszewskiej- Silnej, pani Małgorzaty Woźnicy, pana Pawła Kuligowskiego, pana Sławomira Strusa oraz pana Mirosława Filimoniuka.

Skip to content