Oskar i pani Róża

zaproszenie

Obsada

Listopadowe dni sprzyjają refleksji nad życiem, jego sensem i przemijaniem. Uświadamiają kruchość naszej egzystencji. Często słyszymy o śmierci, nieuleczalnej chorobie, rozpaczy najbliższych. Zwykle tłumaczymy sobie, że nas to nie dotyczy. Zapominamy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Aby zrozumieć tę odwieczną prawdę, uczniowie naszej szkoły przygotowali spektakl na podstawie książki Érica-Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża”. Premiera odbyła się 23 listopada 2016 r. Zadedykowaliśmy ją rodzicom uczniów naszego gimnazjum.
24 listopada 2016 r. spektakl obejrzała cała społeczność naszej szkoły i zaproszeni goście:: p. Marzena Kowalczuk- dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach, p. Anna Garucka- dyrektor ds. pielęgniarstwa i organizacji opieki Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, p. Halina Tunkiewicz- instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, p. Barbara Maksymiuk i p. Krzysztof Tomaszewski- poeci z Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”, p. Jadwiga Zgorzałek- dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach i p. Ewa Łyś- przewodnicząca Rady Rodziców naszego gimnazjum.
Oskar i pani Róża nie jest typowym przedstawieniem. Nie zobaczymy w nim happy endu. Sztuka zmusza do refleksji i zastanowienia się nad sensem egzystencji.

Skip to content