Światowy Dzień Walki z AIDS 2016

 aids1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS.  Dzień ten został ustanowiony przez ONZ w 1988 roku. Na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. To epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać – chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski.
Ważnym elementem Światowego Dnia Walki z AIDS jest szerzenie wiedzy o profilaktyce choroby. Swoje symboliczne wsparcie można pokazać Czerwoną Kokardką.
Nasza szkoła również włączyła się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS. O godzinie 8.00 odbył się Szkolny Konkurs  z wiedzy o AIDS i HIV. Celem konkursu było podniesienie  poziomu  wiedzy  młodzieży  na  temat  zakażeń  HIV  i  choroby  AIDS. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie klas trzecich. Konkursowi towarzyszyła wystawa plakatów, które zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Laureatką konkursu na najciekawszy plakat o AIDS została Angelika Zdun z klasy 2b.
Uczennice klasy 3b – Monika Mirosław i Gabriela Sowa  wygłosiły  przez szkolny radiowęzeł referat na temat AIDS. Uczennice przybliżyły nam przyczyny i skutki zakażenia wirusem HIV oraz profilaktykę  nieuleczalnej choroby AIDS. W ramach obchodów Dnia Walki z AIDS zostały wykonane prezentacje multimedialne, które zostaną przekazane wychowawcom na godziny wychowawcze.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolnych obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS.

Obchody zorganizowały: p. Anna Nowak, p. Elżbieta Wołowska i p. Urszula Borkowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content