Klasy 2a, 2b i 3a w Warszawie

Dwa rody, jasne jednako i sławne,
Tam, gdzie się rzecz ta rozgrywa, w Weronie,
Do nowej zbrodni pchają złości dawne,
Plamiąc szlachetną krwią szlachetne dłonie.
William Szekspir

2 marca 2017 roku uczniowie klas 2a, 2b i 3a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W Teatrze Studio Buffo młodzież miała okazję obejrzeć musicalową interpretację historii o miłości pt. „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza. Spektakl adresowany jest przede wszystkim do młodego widza. Poza pewnymi charakterystycznymi elementami, niełatwo w tej sztuce odnaleźć tradycyjny dramat Williama Szekspira. Język Szekspira został zastąpiony młodzieżowym slangiem. Na szczególne uznanie zasługuje muzyka Janusza Stokłosy.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie, poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych stanowiskach, mogli poznawać prawa fizyki.

Wycieczkę zorganizowały panie:
Agnieszka Karpińska, Jolanta Batok, Julita Byczyńska-Kozioł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content