Papieskie kremówki 2011

12 października 2011 roku Młodzieżowy Wolontariat działający w naszym gimnazjum zorganizował odbywającą się od kilku lat akcję „Papieskie kremówki”, z której dochód co roku przeznaczany jest na cele charytatywne.  W przedsięwzięciu wzięło udział 16 klas. Przepyszne ciasta upiekli uczniowie z klas: Ia, Ib, Ic, Id, Ie, If, Ig, IIa, IIb, IId, IIe, IIIa, IIIb, IIIc, ,IIIf, IIIg.  Najbardziej przedsiębiorczy okazali się  uczniowie klasy Ic – Marta Kryńska, Weronika Leonik, Ola Zwolińska, Jakub Karpiński. Udało im się zebrać  aż 120 zł. Drugą w kolejności okazała się klasa Id, która pozyskała 96 zł i 95 groszy. Należą się jej szczególne podziękowania za pomysłowe przygotowanie swojego stoiska. W sumie wolontariat zebrał 860 złotych. Pieniądze przekazane zostały Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga młodzieży zdolnej, ale ubogiej.
Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do akcji za rok!

Opiekunowie Młodzieżowego Wolontariatu: Agnieszka Karpińska i Bogumiła Panufnik