Wyjścia klasy pierwszej

Dnia 13 września 2017 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Początek naszej przygody zaczął się przed wejściem do budynku, gdzie byliśmy świadkami wyjazdu wozu strażackiego do akcji. Dzięki uprzejmości panów strażaków zostaliśmy zaproszeni do Sali Edukacyjnej „Ognik” w której usłyszeliśmy jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto obserwowaliśmy jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu, a także trochę w żartobliwy sposób uczyliśmy się jak prawidłowo poruszać się w zadymionym pomieszczeniu. Każdy z nas mógł poczuć jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, wejść na drabinę i zadzwonić na alarm. Bardzo praktyczna okazała się część poświęcona wzywaniu służb na miejsce wypadku, pożaru. Niektórzy z nas mogli wezwać pomoc dzwoniąc na numer alarmowy 998 lub 112. Po części teoretycznej udaliśmy się do garażu w którym mogliśmy obejrzeć wszystkie wozy strażackie, wsiąść do samochodu pożarniczego i zobaczyć jak szybko strażacy udają się na akcję. Pełni wrażeń i wiedzy wróciliśmy do szkoły.
Dzień później uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Galerię Kultura. Lekcje w tym dniu wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Nasza sala zamieniła się w wielka pracownię artystyczną, a my w artystów. Tematem zajęć był „Druk naturalny”. Po krótkiej prezentacji, dzięki której dowiedzieliśmy się, że bez kredek, farb i mazaków można także malować za pomocą naturalnych produktów w tym przypadku warzyw, mogliśmy poczuć się jak artyści. Każdy z nas dostał kawałek naturalnego płótna, pokrojone warzywa i kuchenny młotek. Na początku byliśmy bardzo zdziwieni, po co nam młotki. Jak okazało się miały nam służyć za pędzelki. Po krótkiej chwili zaczęła się wielka zabawa, której końcowym efektem były nasze prace, które można podziwiać w galerii naszych prac.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content