Inauguracja roku sportowego

29 września 2017r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Siedlcach odbyła się inauguracja roku sportowego 2017/2018 Szkolnego Związku Sportowego.
Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych Siedlec z zastępcą Prezydenta Miasta Anną Sochacką, władz powiatowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy, a także najlepsi młodzi sportowcy z terenu miasta i regionu. Najważniejszą częścią imprezy było nagrodzenie szkół, młodych sportowców i ich opiekunów, którzy wyróżnili się w sporcie w ubiegłym roku 2016/2017.
Nasza szkoła zajęła II miejsce we współzawodnictwie sportowym w kategorii szkół gimnazjalnych w Mieście Siedlce i II miejsce we współzawodnictwie sportowym w kategorii szkół gimnazjalnych w Regionie.
Nasi uczniowie zdobyli II miejsce w siatkówce chłopców oraz II miejsce w sztafecie olimpijskiej dziewcząt na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Okolicznościowe puchary i statuetki odebrali nauczyciele wychowania fizycznego – Ewa Sławińska i Mirosław Filimoniuk.
Życzymy dalszych sukcesów w nowym roku sportowym!