Konferencja szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

Trenerzy S.O.S., p. Mirek Filimoniuk i p. Adrian Potapczuk, realizujący Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w dniach 13 -14 listopada 2017 roku uczestniczyli w Konferencji szkoleniowej S.O.S. w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Zgodnie z zawartym przez PZPS z Ministerstwem Sportu i Turystyki porozumieniem nauczyciele uczestniczący w „Programie upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej” zobowiązani są do systematycznego szkolenia poprzez udział w tego rodzaju konferencjach. Tematyka szkolenia obejmowała: program szkolenia motorycznego i zasad jego realizacji, nauczanie i doskonalenie poszczególnych elementów technicznych z piłki siatkowej oraz psychologicznych aspektów nauczania. Uczestnicy akcji wymienili się doświadczeniami, ale przede wszystkim pracowali podczas zajęć praktycznych. Tego typu szkolenia odbywają się cyklicznie.
Jednym z podstawowych założeń projektu jest dotarcie do jak największej grupy najmłodszych kandydatów na sportowców oraz szeroko pojęta promocja siatkówki. S.O.S. zapewnienia również rozwój najbardziej obiecującym zawodnikom, którzy będą w przyszłości filarami reprezentacji kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content