Tenis Stołowy – Grand Prix 2018

16 listopada 2017 roku w sali gimnastycznej, odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów w tenisa stołowego.
Wobec tego, że na turniej zgłosiła się dużą ilość zawodników, posiadając ograniczoną ilość czasu oraz stołów do tenisa stołowego, zastosowaliśmy system „rosyjski”. Istotą tego systemu jest to, iż pomimo pierwszej porażki, zawodnik nie odpada z rozgrywek i w dalszym ciągu ma szansę na zajęcie wysokiego miejsca.
Do turnieju przystąpiło 18 uczestników z czego trzech z nich reprezentowało klasę czwartą. Zaraz po rozlosowaniu turniejowych par zaczęły się pełne emocji pojedynki, w których nie zabrakło zaskakujących wyników. Po pierwszej rundzie, w której pierwsza porażka nie oznaczała wykluczenia
z turnieju, można było zauważyć, iż zwycięstwo w turnieju będzie wymagało dużych umiejętności jak i odrobiny szczęścia.
W meczu o trzecie miejsce Rafał Lis pokonał Tomka Wiśniewskiego. Turniej wygrał ubiegłoroczny zwycięzca Grand Prix Bartłomiej Bareja, który pokonał Dominika Tomczuka.
Klasyfikacja generalna po I turnieju.
1. Bareja Bartłomiej 10 pkt.
2. Tomczuk Dominik 8 pkt.
3. Lis Rafał 6 pkt.
4. Świętochowski Adam 5 pkt.
4. Składanowski Damian 5 pkt.
6. Wiśniewski Tomasz 2 pkt.
7. Wyrozębska Angelika 1 pkt.
7. Pluta Hubert 1 pkt.
7. Gruda Hubert 1 pkt.
7. Szymanik Eryk 1 pkt.
11. Chibowski Kamil 1 pkt.
11. Kozułko Natalia 1 pkt.
11. Kamińska Patrycja 1 pkt.
11. Murawska Aleksandra 1 pkt.
11. Wierzejska Anna 1 pkt.
11. Tomaszewski Kajetan 1 pkt.
11. Nowak Julia 1 pkt.
11. Kujawiak Jakub 1 pkt.
Punkty z każdego turnieju zostaną zsumowane na koniec całego cyklu Grand Prix, ostatni z turniejów jest punktowany podwójnie.
Grand Prix w tenisie stołowym zalicza się do klasyfikacji na Najlepszego Sportowca Szkoły.
Dziękujemy za udział w turnieju wszystkim zawodnikom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy serdecznie na kolejna odsłonę turnieju która odbędzie się już 29 listopada o godzinie 15.00 na sali naszego gimnazjum.

Skip to content