Promocja szkoły 2018

U nas nawet mały może stać się wielkim

10 marca 2018 roku odbyła się promocja Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach. Licznie przybyłych kandydatów do klasy pierwszej, ich rodziców, potencjalnych uczniów klas IV i VII powitała dyrektor szkoły, pani Magdalena Olszewska- Silna. W swoim wystąpieniu zapewniała, że dołoży wszelkich starań, by uczniowie zostali otoczeni jak najlepszą opieką dydaktyczną i wychowawczą. Goście obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się, że mamy osiemnastu finalistów i trzech laureatów olimpiad przedmiotowych. Już w tym roku troje uczniów z klas VII zakwalifikowało się do etapu rejonowego – dwoje z matematyki i jedna uczennica z języka polskiego. W etapie rejonowym ze szkół podstawowych brali udział jedynie uczniowie SP1. Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona. Wyremontowano salę gimnastyczną, wiele sal lekcyjnych wyposażono w nowe meble, przygotowano salę do edukacji wczesnoszkolnej i świetlicę. Pracownie przedmiotowe są wyposażone w liczne pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne i projektory.
Prężnie działa Młodzieżowy Wolontariat. Przez jego szeregi przewinęło się ponad pięciuset wolontariuszy, którzy zorganizowali 140 akcji charytatywnych. W Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych Miasta Siedlce” mamy 15 laureatów. Aż cztery razy nasze laureatki reprezentowały miasto Siedlce w etapie centralnym tego konkursu. W 2016 Młodzieżowy Wolontariat otrzymał tytułu laureata w ogólnopolskim konkursie Poszukiwana Poszukiwany w kategorii grupa wolontariacka. W ubiegłym roku zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.
W roku 2016/2017 w naszej szkole powstała klasa językowa z rozszerzonym językiem angielskim. Od września 2017 r. istnieje też klasa VII z rozszerzonym językiem angielskim i niemieckim. W przyszłym roku szkolnym swoją działalność rozpoczną kolejne klasy z innowacją dydaktyczną. W szkole wystawiane są spektakle teatralne, młodzież uczestniczy w warsztatach poetyckich, aktorskich, w licznych spotkaniach z ciekawymi ludźmi.
Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć piosenki wykonane przez laureatów IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza 2018”i II Walentynkowego Festiwalu Piosenki Miłosnej, podziwiać pokazy sportowe i taneczne zespołu Silence. Wiele radości wszystkim zebranym dostarczyła Zumba w wykonaniu najmłodszych uczniów i nauczycielek wychowania fizycznego.
Po części oficjalnej na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy. Następnie uczestnicy spotkania mogli odbyć spacer po szkole, obejrzeć klasopracownie, w których uczniowie wykonywali doświadczenia i porozmawiać z nauczycielami.
Nauczyciele dziękują uczniom za wkład pracy włożony w promocję szkoły.
Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach dziękuje gościom za tak duże zainteresowanie naszą Jedynką. To dla nas olbrzymi zaszczyt i motywacja do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content