Nauczyciel z Indii

Dnia 8 marca naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Był to nauczyciel z Indii, który przyjechał do Polski, żeby pokazać swoje umiejętności związane z użyciem… nożyczek i papieru. Wydawałoby się banalne, jednak wcale takie nie było. Jego pokaz odbył się w klasie Ia, dołączyła też klasa IVb. To, co ten pan wykonywał nożyczkami było niesamowite, czasem nawet w mniej niż minutę wyczarował piękną ozdobę, kwiat, czy łańcuch. Mówił do dzieci nieco łamaną polszczyzną, tą której zdążył się nauczyć będąc krótko w naszym kraju: „zwijam papier”, potem naciął w odpowiednich miejscach, złożył, coś wyciągnął i gotowe! Zarówno dzieci, jak i nauczyciel były zachwycone tymi cudami. Uczniowie dopytywali, czy pan jeszcze do nas przyjedzie, jednak powiedział, że pojedzie jeszcze tylko do Warszawy i wraca do swojej ojczyzny – do Indii. Bariera językowa uniemożliwiała swobodną wymianę zdań między uczniami, a tym panem, ale nauczyciel, w miarę możliwości, starał się przetłumaczyć ogrom pytań, a było ich mnóstwo. Na koniec uczniowie pięknie podziękowali i pożegnali się z gościem, oczywiście po angielsku – nauczyciel był bardzo dumny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content