Najlepsza w całej Diecezji Siedleckiej!

11 kwietnia 2018 roku w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Literackiego w 200. Rocznicę Powstania Diecezji Siedleckiej. Organizatorem Konkursu był Wydział Nauczania Kurii Diecezjalnej Siedleckiej a współorganizatorami byli: Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej, Stowarzyszenie Pamięci Unitów Podlaskich „Martyrium”, Muzeum Diecezjalne w Siedlcach.
Patronat Honorowy nad Konkursem sprawował Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda – Ordynariusz Siedlecki.
Spośród 102 finalistów z klas gimazjalnych z całej diecezji komisja wybrała laureatów – autorów trzech najwyżej ocenionych prac. I miejsce w finale konkursu zdobyła Maja Michalak z klasy IIa z naszej szkoły. Jej esej nt. „Naśladujmy ich odwagę – Błogosławieni Męczennicy z Pratulina wzorem niezachwianej wiary” zachwycił jurorów.
Nagrodę (tablet) i dyplom zwyciężczyni konkursu wręczyli Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, wicedyrektor Wydziału Nauczania Katechetycznego ks. kan. Paweł Kindracki oraz dyrektor SCDiDN Urszula Wyrzykowska – Dudek.
Mai serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marina Winogradowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content