VI Festiwal Projektów Edukacyjnych już za nami

”Połączenie sił to początek, pozostanie
razem to postęp, wspólna praca to sukces”
Henry Ford

W dniu 22 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się VI Festiwal Projektów Edukacyjnych. Uroczystość ta była podsumowaniem trzech dużych działań, do których młodzież przygotowywała się od kilku miesięcy. Pierwsze z nich to projekty edukacyjne klas drugich, kolejne to finał Interdyscyplinarnego Projektu Zdrowie i Projektu Trzymaj Formę. W tym dniu wszyscy uczniowie klas drugich prezentowali efekty swojej pracy nad projektami edukacyjnymi. 30 grup projektowych robiło to w klasach, gdzie widzami byli uczniowie klas IV i VII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Trzy najciekawsze projekty zostały nagrodzone i zaprezentowane w sali gimnastycznej. Wśród nich znaleźli się uczniowie z klasy IIf z tematem „Zdrowe koktajle wiosenne” – opiekun p. Andrzej Wojtowicz”, z klasy IIc z tematem „Czy warto trenować?” – opiekun p. Paweł Kuligowski i grupa z kl. IIb „Prawdziwa Espana, Ole” – opiekun p. Dorota Kępa.
Drugą część uroczystości stanowiło podsumowanie Interdyscyplinarnego Projektu Zdrowie. Wzięły w nim udział w różnych formach wszystkie klasy VII szkoły podstawowej, II i III klasy gimnazjum. Uczniowie w ramach realizacji projektu pisali przemówienia, tworzyli prezentacje multimedialne i filmiki oraz przepisy na zdrową potrawę, wykonywali plakaty – a wszystko po to, aby zachęcić innych do zdrowego stylu życia.
W naszej szkole od września 2015 roku realizowany jest również projekt Trzymaj Formę. Organizatorem tego programu jest główny Inspektorat Sanitarny i Stowarzyszenie Polska Federacja Producentów Żywności. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Trzymaj formę ponad normę”. Uczniowie w ramach tego projektu wykonali plakaty w języku polskim, niemieckim i angielskim, które można było oglądać na sali gimnastycznej oraz przygotowali stoisko ze zdrową żywnością. Projekt ten miał na celu zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej, dlatego zespół cheerleaders pod opieką p. Agnieszki Tomczyk Gajewskiej zaprezentował układ choreograficzny.
W festiwalu wzięli udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele z Panią dyrektor Magdaleną Olszewską-Silną i Panią wicedyrektor Jadwigą Chomacką oraz zaproszeni goście. A wśród nich p. Anna Pawlusiewicz z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewa Łyś, Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców Pan Arkadiusz Kadej.
Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Pani Agnieszka Karpińska – nauczyciel historii, Pani Beata Pniewska – nauczyciel języka polskiego oraz Pani Anna Nowak nauczycielka biologii i pani Urszula Borkowska – nauczycielka chemii. Wspaniałe dekoracje wykonały p. Agnieszka Tomczyk- Gajewska, p. Aneta Tomaszewska, p. Ewa Sławińska i p. Bożena Prachnio. Usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu uczniów z klas II i III gimnazjalnych oraz czwartej SP przygotowane przez Panią Małgorzatę Rudnicką. Sprawami technicznymi zajął pan Andrzej Wojtowicz razem z uczniami z klasy IIId, zdjęcia wykonała p. Dorota Socik, a nad wszystkim czuwała Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna. Wielkie podziękowania należą się też uczniom, którzy prowadzili uroczystość: Oliwii Świętochowskiej z kl. IIIa i Maciejowi Ślepowrońskiemu z kl. IIIb, a także opiekunom grup projektowych oraz wszystkim, którzy wzięli udział w Festiwalu.
Specjalne podziękowania kierujemy do sponsorów: Agencji Rozwoju Miasta Siedlce oraz Zakładu Utylizacji Odpadów oraz Firmy Agmar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content