Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września 2018 r. przypada Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła tradycyjne włączyła się w obchody tego święta. W tym dniu przedstawiciele klas III gim., 7 i 8 wzięli udział w konkursach w języku angielskim i niemieckim sprawdzających nie tylko umiejętności językowe m. in.: w Turnieju 10 sekund, ale także wiedzę kulturoznawczą w quizie z użyciem aplikacji Kahoot.
Wśród klas III gim. największą liczbę punktów uzyskała klasa 3a, drugie miejsce zdobyła klasa 3c, natomiast miejsce trzecie klasa 3b. W rywalizacji klas 7 i 8 pierwsze miejsce zdobyła klasa 7b, drugie miejsce 7a, a na miejscu trzecim uplasowała się klasa 7c.
Zwieńczeniem obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych był Szkolny Konkurs Piosenki, w którym umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice z klas czwartych i piątych. Pierwsze miejsce zajęła Amelia Zbucka z klasy 5a, drugie miejsce Zofia Wielogórska i Karolina Meyer z klasy 5b, trzecie miejsce Zofia Bryńczak i Pola Rzeźnik z klasy 4a, natomiast wyróżnienie otrzymała Julia Cielemęcka z klasy 4b.
Po zmaganiach konkursowych zarówno przedstawiciele klas jak i widownia mogli delektować się wypiekami z krajów europejskich przygotowanymi przez gimnazjalistki z kl. 3d i 3a.
Scenografię obchodów Dnia Języków Obcych stanowiły prace przygotowane przez uczniów w ramach konkursów plastycznych na plakat na temat: „Języki zbliżają i integrują” oraz makietę zabytku, ciekawego miejsca w krajach niemiecko- lub anglojęzycznych. Na konkurs wpłynęło wiele prac, a ich autorzy wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem.
A oto wyniki konkursów plastycznych:
Konkurs na plakat
Kategoria kl. 7,8 i 3 gim.:
I m Dawid Richter kl. 7b ax equeo Maja Michalak z kl. 3a
II m Magdalena Romanowska kl. 3a
III m Julia Sawicka i Magdalena Pulikowska kl. 3a
Najładniejszy plakat w kategorii klas I i II wykonał Maciej Korneluk z kl. 2a
a w kategorii klas IV i V Julia Cielemęcka z kl. 4b.
Konkurs na makietę
I m Maja Michalak kl. 3a
II m Marcel Jawtoszuk kl. 5a ex aequo  Maja Soszyńska, Wiktoria Wielogórska, Gabriela Guzek, Justyna Chibowska kl. 8c
III m Oliwia Richter kl. 3e
Wyróżnienie Miłosz Gałowski kl. 4a

Dziękujemy uczniom za udział w konkursach.
Gratulujemy zwycięzcom!
Nauczyciele języków obcych

Skip to content