DZIEŃ ŚWIĘTEGO MARCINA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 13 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Marcina.
Uczniowie mogli wziąć udział w quizie o św. Marcinie i obchodach Dnia św. Marcina w Niemczech. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów klas 3 gimnazjum. Na wszystkich, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi czekała słodka niespodzianka, a uczniowie, którzy odpowiedzieli poprawnie na minimum cztery pytania zostali nagrodzeni oceną bardzo dobrą z języka niemieckiego.
W obchody Dnia Św. Marcina włączył się również Młodzieżowy Wolontariat, piekąc tradycyjne rogale oraz drożdżowe ludziki, zwane przez naszych sąsiadów Weckmann, które są jednym z symboli tego święta. Słodkości te zostały sprzedane w błyskawicznym tempie. Dochód z akcji, w wysokości 330 złotych, zostanie przekazany koleżance z SP nr 11, która uległa ciężkiemu wypadkowi.  Przepyszne rogaliki własnoręcznie upiekli uczniowie z klasy VIIIa: Julia Duras, Kalina Bednarczyk, Aleksander Chromiński, Marcelina Karolewska, Maria Mayer, Alicja Olczak, z klasy IIIb Wiktoria Księżopolska oraz z klasy IIIa: Maja Michalak, Julia Hołubiuk, Magdalena Pilikowska, Magdalena Filimoniuk, Marek Kisieliński, Oliwia Sztetner.
Na 5 godz. lekcyjnej zorganizowane zostały również warsztaty, w czasie których przedstawiciele klas VII, VIII i III gimnazjum wykonywali według własnego pomysłu latarenki, które są nieodzownym elementem pochodów organizowanych w dniu imienin Św. Marcina w Niemczech i Austrii. Na zakończenie zostało przeprowadzone głosowanie na najładniejszą latarenkę. Zdecydowaną większością głosów I miejsce zajęła praca uczennic z klasy 3f a II miejsce latarenka wykonana przez przedstawicieli klasy 7c.
W ramach obchodów tego święta zostały także ogłoszone konkursy na prace plastyczne. Najładniejsze historyjki obrazkowe o życiu św. Marcina wykonali Piotr Telej z kl. 4b i Kinga Kicka z kl. 3a gim.
A oto wyniki konkursu na najładniejsza latarenkę:
I m Maja Soszyńska i Tymon Zięcina kl. 8c
II m Joanna Bielecka kl. 7a
III m Julia Cielemęcka kl. 4b
Wszystkie prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu przy bibliotece.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Dnia Św. Marcina.

nauczyciele języka niemieckiego i opiekunowie wolontariatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content