HISTORIA I ROZRYWKA

Dnia 03.01.2019r. klasy 3a i 3b gimnazjum oraz klasa 8c szkoły podstawowej udały się w niedaleką podróż. Warszawa przywitała nas słonecznie. Wzięliśmy udział   we wspaniałej lekcji historii z okresu II wojny światowej, będąc w Muzeum Powstania Warszawskiego. Placówka dokumentuje historię powstania warszawskiego. Prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz edukacyjną poświęconą dziejom powstania, a także historii i działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Stanowi hołd wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę, pokazując następnym pokoleniom Polaków sens tamtych wydarzeń. Kolejnym punktem wycieczki był spektakl w Teatrze Ateneum pt.: „Kolacja dla głupca”. Spektakl grany jest już od 10 lat. Piotr Fronczewski i Krzysztof Tyniec zagrali ponad 600 spektakli. To wirtuozi sztuki scenicznej. Nie spodziewaliśmy się tak wspaniałej uczty dla ducha. Publiczność z zaciekawieniem i głośnym śmiechem reagowała na kolejne odsłony. Czas w teatrze był dla nas niezapomnianym doświadczeniem. Dziękujemy opiekunom: Małgorzacie Jaroszczyk, Beacie Pniewskiej i Sławomirowi Strusowi za zorganizowanie tego wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content