Świąteczna zbiórka żywności

W dniach 2-4 grudnia odbyła się w całej Polsce coroczna przedświąteczna zbiórka żywności, zorganizowana przez Banki Żywności. Wolontariusze zbierali produkty żywnościowe w blisko 3000 sklepach. Nasze gimnazjum było w jednym z nich. W akcję zaangażowali się następujący uczniowie: Izabela Belowska i Edyta Kobylińska z klasy IIIg, Michał Kordecki i Tomek Czarnocki z klasy IIIf, Marta Grudzińska, Paulina Gorzkowska, Alicja Pogorzelska, Milena Pogonowska z klasy IIe. Zebrane przez nich  artykuły trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną posegregowane i przekazane lokalnym organizacjom charytatywnym, które tuż przed świętami dostarczą je do najbardziej potrzebujących Polaków. Nasza szkoła w zamian za wieloletnią współpracę otrzymuje co roku paczki żywnościowe dla najuboższych uczniów.
Wolontariat  z naszego gimnazjum współpracuje też z Domem Opieki Społecznej Nad Stawami.  Wolontariusze z klasy IIIg, IIIf i IIe regularnie odwiedzają pensjonariuszy. Pomagają im w codziennych czynnościach, uczestniczą razem z nimi w uroczystościach, ale przede wszystkim niosą dobre słowo. Głównym celem ich  działania  jest chęć niesienia pomocy osamotnionym, starszym ludziom.

Opiekunowie wolontariatu:  Agnieszka Karpińska i Bogumiła Panufnik

Skip to content