8 marca w Warszawie

Dnia 8 marca 2019r. uczniowie klas 3a, 3b i 8c odbyli ciekawą podróż do Warszawy. Odwiedziliśmy Telewizję Polską. Chodząc po studiach, zapoznawaliśmy się z pracą sztabu ludzi odpowiedzialnych za nagrywanie, montowanie i emisję tego , co oglądamy na szklanym ekranie. Przekonaliśmy się, że praca nie należy do łatwych. Najbardziej ciekawe spostrzeżenia wynieśliśmy ze studia nagrań programu „Jaka to melodia”. Z niecierpliwością czekamy na odcinek z Panią Nataszą Urbańską, którą podziwialiśmy podczas próby tego programu.
Kolejnym punktem programu wycieczki była Niewidzialna Wystawa. To wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której mogliśmy wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu. Na wystawie nasi Przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące – pokazały nam swój świat, w którym ciężko było się poruszać. Odwiedziliśmy specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Doświadczyliśmy jak poruszać się w miejskim zgiełku, po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach, opowiedzieć za pomocą dotyku, co widzimy. Już wiemy, że świat ciemności jest skomplikowany i pełen niespodzianek.
Wycieczkę zaliczamy do udanych. Zapraszamy koleżanki i kolegów do odwiedzenia tych miejsc.

Skip to content