Pływackie sukcesy

W środę 13 marca 2019 r. w Parku Wodnym Siedlce odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym i indywidualnym pływaniu. Naszą szkołę reprezentowało 6 dziewcząt i 6 chłopców pod opieką p. A. Tomaszewskiej i p. M. Filimoniuka. Nasz występ zakończył się ogromnym sukcesem, dziewczęta zdobyły 5 medali indywidualnych oraz jeden drużynowy, natomiast chłopcy – 4 medale indywidualne. Uczniowie reprezentujący szkołę wywalczyli 14 awansów na szczebel rejonowy, który odbędzie się 26 marca w Mińsku Mazowieckim. Wspaniale spisały się dziewczęta zdobywając I miejsce w sztafecie 6x25m w składzie: Julia Hołubiuk, Maja Michalak, Gabriela Szczepanik, Karolina Niedźwiedzka, Klaudia Rombel i Maja Soszyńska.
Ze złotymi medalami wróciła Julia Hołubiuk z kl.3a zdobywając dwa pierwsze miejsca stylem grzbietowym i stylem dowolnym na dystansie 50m.
Drugie miejsca zajęli: Gabriela Szczepanik z kl. 7a (50m stylem grzbietowym) i Adam Borkowski z kl. 3c (50m stylem klasycznym)
Na trzecim stopniu podium stanęli: dwa razy Adam Borkowski z kl. 3c (50m stylem grzbietowym i stylem dowolnym), Mikołaj Łupiński z kl. 3c (50m stylem klasycznym), Maja Michalak z kl. 3a (50m stylem klasycznym) oraz Maja Soszyńska z kl. 8c (50m stylem klasycznym).
Awans na szczebel rejonowy uzyskali wszyscy medaliści oraz Klaudia Rombel (IV m stylem grzbietowym i V m stylem dowolnym), Gabriela Szczepanik (V m stylem dowolnym), Maja Soszyńska (V m Stylem dowolnym), Miłosz Kisieliński (IV stylem klasycznym).
Sztafeta chłopców 6x25m w składzie: Mikołaj Łupiński 3c, Adam Borkowski 3c, Miłosz Kisieliński 8c, Bartosz Capski 7c, Filip Mateusiak 3d, Piotr Kadej 3a zajęła 4 miejsce.
W zawodach pływackich w klasach młodszych naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Hanna Mierzejewska z kl. 5b (8 miejsce stylem klasycznym), Michał Talacha z kl. 4c (11 miejsce stylem grzbietowym) oraz Igor Plewa z kl. 4c (61 miejsce stylem dowolnym).
WSZSTKIM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I GRATULUJEMY WYNIKÓW!!!

Skip to content