XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W dniach 20-22.05.2019 w Żyrardowie koszykarze SP1 Siedlce wzięli udział w finale XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, zajmując wysokie, czwarte miejsce.
Turniej początkowo miał odbyć się w systemie grupowym, ale w związku z niedojechaniem drużyn z Ciechanowa i Ostrołęki, graliśmy każdy z każdym.
Pierwszego dnia rozpoczęliśmy porażką z jak się potem okazało zwycięzcą Igrzysk, którym okazała się szkoła z Radomia oraz pokonaliśmy szkołę z Warszawy.
W drugim dniu przegraliśmy niestety dwa spotkania, zarówno z gospodarzem turnieju Żyrardowem oraz z Piasecznem, gdzie niewiele zabrakło do zwycięstwa, co dało by nam brązowy medal tejże imprezy.
W dniu ostatnim zawodów pokonaliśmy wysoko zespół z Wyszkowa, zajmując czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji, tuż za podium.
Sam turniej stał na wysokim poziomie, zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Mogliśmy także oprócz walorów sportowych zwiedzić bardzo ładny, jak się okazało Żyrardów oraz pomieszkać w pięknym hotelu Apart, który położony był na terenie zabytkowej, starej przędzalni włókienniczej z przed wojny.