Bal Absolwentów 2019

Niech żyje Bal!
Bo to życie, to Bal jest nad Bale!
Niech żyje Bal!
Drugi raz nie zaproszą nas wcale!
Orkiestra gra!
Jeszcze tańczą i drzwi są otwarte!
Dzień warty dnia!
A to życie zachodu jest warte!

Agnieszka Osiecka

14 czerwca o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN rozpoczął się uroczysty Bal Absolwentów. Oficjalnego otwarcia dokonały wspólnie dyrektor szkoły, p. Magdalena Olszewska-Silna i z ramienia Rady Rodziców p. Anna Niedźwiedzka. W imieniu uczniów, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Piotr Kadej, złożył podziękowania pani dyrektor, wychowawcom, całemu gronu pedagogicznemu, pracownikom obsługi i administracji oraz rodzicom. W tym roku w balu wzięli udział uczniowie klas III gimnazjalnych i VIII szkoły podstawowej. Zgodnie z tradycją uczniowie rozpoczęli bal polonezem do muzyki Wojciecha Kilara. Na ten moment z niecierpliwością czekali stremowani uczniowie i nie mniej przejęci rodzice.

Nie było jednak powodu do obaw, gdyż uczniowie perfekcyjnie zatańczyli aż trzy układy przygotowane przez p. Agnieszkę Tomczyk-Gajewską. Już pierwsze takty i pierwsze kroki poloneza sprawiły, że niejednej z obecnych na sali osób wzruszenie ścisnęło gardło. A i łza też zakręciła się w oku. Bohaterowie tego dnia ubrani w odświętne, eleganckie stroje. Wyglądali olśniewająco. Po tańcu nadszedł moment na podziękowania wychowawcom i pamiątkowe zdjęcia, a po części oficjalnej odbyły się przyjęcia w klasach i wspólna zabawa do późnego wieczora. Dobrych nastrojów nie zepsuł nawet tropikalny upał.
Bal absolwentów to moment przełomowy – kończy się pewna epoka w życiu młodego człowieka. Ostania wspólna zabawa w murach szkoły przypomina, że coś się kończy, ale uświadamia również, że coś się zaczyna.
Uroczystość na długo zostanie w sercach absolwentów, rodziców i nauczycieli jako cudowne wspomnienie. Jednak… „Najpiękniejsze są wspomnienia, które ma się jeszcze przed sobą”. (Jeanne Moreau)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content