Wieczór w bibliotece

KKsiążka to mędrzec łagodny
i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
Kornel Makuszyński 

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych. Nauczyciele bibliotekarze, zainspirowani ogólnopolską akcją czytelniczą Noc Bibliotek, zorganizowali 7 października 2019 roku, dla uczniów klas I-VII, wieczór w bibliotece szkolnej. W spotkaniu uczestniczyła dziennikarka Tygodnika Siedleckiego – pani Justyna Janusz, która opowiedziała uczniom o pracy dziennikarza, przedstawiła drogę gazety regionalnej od tworzenia numeru czasopisma, poprzez wydruk w warszawskiej drukarni, by mogła w każdą środę dotrzeć do rąk czytelników. Dziennikarka opowiedziała również o swoich pasjach czytelniczych, chętnie odpowiadała na pytania, a trzeba przyznać, że nasi uczestnicy przygotowali ich wiele.
W drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w grze terenowej Poszukiwacze zagubionego skarbu. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup. Poziom zespołów był dość wyrównany, ponieważ w każdym znajdowali się uczniowie ze wszystkich poziomów klas. Dzieci miały za zadanie ułożyć w porządku alfabetycznym zestaw książek, na podstawie fragmentu tekstu i ilustracji podać imię i nazwisko autora oraz tytuł książki, w punkcie wyobraźni cyfrowej odkryć postać bohatera literackiego, a w introligatorni naprawić lekturę tak, by mogła zostać wypożyczona czytelnikowi. W studiu reklamy uczniowie w ciekawy sposób zachęcali publiczność do przeczytania, wybranych losowo, książek. Uczestnicy spotkania świetnie się bawili, rzetelnie podeszli do zadań, a w nagrodę wszyscy otrzymali słodkie nagrody, ponieważ wszyscy zostali zwycięzcami tej wyjątkowej akcji czytelniczej.
Nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy dziękują za przyjęcie zaproszenia dziennikarce, pani Justynie Janusz i dzieciom, które licznie przybyły na niezapomniany wieczór w naszej bibliotece.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content