Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Jego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.
Następca św. Piotra zaznaczył, że ma się on przyczynić do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.
Każdy z nas może zostać misjonarzem, nawet nie wyjeżdżając do żadnego misyjnego kraju. Możemy wspierać misje i misjonarzy zarówno naszymi ofiarami, jak i modlitewnie.
Pamiętajmy w modlitwie o naszych adoptowanych od 2012 roku podopiecznych z Madagaskaru. Nazywamy ich po polsku: Marysia, Janek i Dusia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content