Bractwo Kerin w naszej szkole i żywe lekcje historii.

13 stycznia gościliśmy w naszej szkole Bractwo Kerin, które powstało z myślą o kultywowaniu głównie polskich tradycji i historii. Prowadzi ono pokazy historyczne, których celem jest oprócz, ciekawych doznań estetycznych, podróż do zakamarków historii. W tym celu wykorzystuje licznie zgromadzone eksponaty. Naczelnym założeniem takich zajęć jest ich interaktywność – młodzi odbiorcy odgrywają w nich różnorakie role, dzięki czemu mają niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem różnych epok. Wszystkie wykorzystywane przez bractwo eksponaty są wiernymi replikami historycznych oryginałów
Pierwsza lekcja pt. „Obyczaje rycerskie” przeznaczona była dla klas IV-VI. Uczniowie przenieśli się do okresu późnego średniowiecza, aby poznać zwyczaje giermków i rycerzy. Przekonali się, jak wyglądała droga, wiodąca młodzieńca od pazia do rycerza, dowiedzieli się o kodeksie rycerskim, turniejach i bitwach. Przybliżyli sobie przebieg bitwy pod Grunwaldem i mogli uczestniczyć w konkurencjach w zbrojach płytowych i kolczych. Klasy VII i VIII zapoznały się natomiast z historią II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content