Kolędnicy z klasy 5b dla podopiecznych z Madagaskaru

Jest w Polsce tradycja kolędowania w okresie świąt Bożego Narodzenia.
22 stycznia 2020 roku i w naszej szkole zjawili się kolędnicy z klasy 5b. Uczniowie: Julia Cielemęcka, Wiktoria Bortnowska, Marta Borkowska, Maja Ostolska, Alicja Płatek, Gabriela Łukaszuk, Zuzanna Tosińska – Ossowska, Amelia Pierog, Szymon Niedziółka, Szymon Kułakowski, Kacper Piskorz, Marcel Wereda wraz z katechetką Mariną Winogradową nie odwiedzali gospodarstw domowych. Przechodząc z sali do sali przypominali wydarzenia z Betlejem i życzyli pomyślności wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.
Zgodnie z tradycją w zamian za życzenia kolędników obdarowywano świątecznymi smakołykami lub drobnymi datkami. Nasi szkolni kolędnicy również prosili o dary, ale nie dla siebie. Mieli szczytny cel. W ten sposób wsparli akcję „Adopcja na odległość”. Zebrane przez szkolnych kolędników misyjnych fundusze w kwocie 370 złotych pomogą zaadoptowanym przez naszą szkołę 2 uczennicom z Madagaskaru kontynuować naukę w Katolickim Liceum w Mampikony.
W dawnych czasach obchód kolędników był wyczekiwanym wydarzeniem w całej okolicy, a pominięcie któregoś domostwa uznawane było za zły znak. Bardzo cieszymy się z kolędniczej inicjatywy uczniów klasy 5b. Podziwiamy ich ofiarne serca, zapał, inwencję twórczą, i chęć dzielenia się radością z okazji przyjścia na świat Zbawiciela. Wszystkim zaś ludziom dobrego serca, którzy wsparli akcję „Adopcja na odległość”, mówimy staropolskie „Bóg zapłać” i niech Wam się darzy w 2020 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content