Health lapbook – projekt językowy kl. 5a

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), uczniowie klasy 5a wykonali „health lapbooki” o tematyce zdrowotnej.
Lapbook – z języka angielskiego oznacza „książkę na kolanach” i jest to jedna z bardzo popularnych metod nauki w Stanach Zjednoczonych, szczególnie wykorzystywana w pracy domowej.
Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości, a także słownictwo dotyczące wybranego tematu. Teczka pełni funkcje interaktywnej przestrzeni na rysunki, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. Wszystkie informacje umieszczane są w kopertach, kieszonkach oraz na karteczkach o różnych kształtach.
Serdecznie zapraszam do obejrzenia ciekawych prac uczniów.

Weronika Paczuska