KONKURS – JĘZYKOWE ŁAMAŃCE DLA KAŻDEGO – ROZSTRZYGNIĘTY!!

Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych to święto, które w tym roku obchodzono 8 listopada. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs – Łamańce Językowe dla każdego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach – klasy 1-3 (2 łamańce po polsku i 2 po angielsku), klasy 4-6 (3 łamańce po polsku, 3 po angielsku i specjalnie dla klasy językowej 6b jeszcze 2 po niemiecku) oraz klasy 7-8 (3 łamańce po polsku, 3 po angielsku i 3 po niemiecku). Ze względu na sytuację epidemiczną i nauczanie zdalne uczniowie nagrali swoją wypowiedź (aplikacja Vocaroo) i przesłali pocztą mailową do organizatorów konkursu. Szczegóły oraz lista łamańców do wyboru zostały umieszczone na blogu językowym English Zone.
Na konkurs wpłynęło wiele nagrań. Wszystkie były wspaniałe i miło się ich słuchało. Niektórzy z uczniów postawili na szybkość wypowiedzi, bo przecież im szybciej tym śmieszniej wypadamy, gdy staramy się łamańce językowe powiedzieć poprawnie. Tutaj mistrzem i mistrzynią zostali Szymon Niedziółka 6b oraz Aleksandra Oksiejuk 3c. Dla innych intonacja, dykcja, akcent i wymowa były nieco ważniejsze od szybkości. Okazało się również, iż łamańce językowe można zaprezentować z fantazją i umiejętnościami aktorskimi. Brawo Julia Smyk 8a!
Biorąc pod uwagę zarówno szybkość jak i poprawność organizatorzy zdecydowali przyznać 1, 2 i 3 miejsce w każdej z kategorii:
KLASY 1-3
I miejsce – Aleksandra Oksiejuk 3c
II miejce – Natalia Księżopolska 2a
III miejsce – Wiktoria Kurowska 2b
KLASY 4-6
I miejsce – Maria Smyk 4a
II miejce – Szymon Niedziółka 6b
III miejsce – Alicja Płatek 6b
KLASY 7-8
I miejsce – Julia Smyk 8a
II miejce – Julia Gozdek 8b
III miejsce – Karolina Goławska 8b
A oto niektóre z prac uczniów.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy! Dyplomy po powrocie do nauki stacjonarnej. Już wkrótce kolejne konkursy językowe online – zapraszamy!!!

Ewa Jurzyk Niedziółka
Małgorzata Ponikowska

Skip to content