Ogólnopolski finał Szkolnej Ligi Rugby Tag

W dniu 03.12.2020 na hali sportowej COS Torwar odbył się Finał Ogólnopolski Szkolnej Ligi Rugby Tag. Program Szkolnej Ligi Rugby Tag jest realizowany przez Polski Związek Rugby w ramach Programu Upowszechniania Sportu Dzieci i Młodzieży, a finansowany ze środków Ministerstwa Sportu.
Jesienna edycja trwała od września do grudnia i zgromadziła blisko 2 tys. dzieci z klas IV, V, VI ze szkół podstawowych z dwunastu województw.
Ograniczenia związane z Covid -19 spowodowały mniejszą liczbę uczestników niż w roku ubiegłym.
W tegorocznym turnieju udział wzięło 30 drużyn z całej Polski. Województwo mazowieckie reprezentowały szkoły SP Strzała w kategorii klas IV, V, natomiast w klasach szóstych udział wzięła SP 1 Siedlce.
Drużyna nasza pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, a zarazem trenera rugby pana Pawła Kuligowskiego zajęła siódme miejsce na 10 zespołów, ulegając kolejno w grupie drużynom z Gdańska, Białegostoku i Kurowic, a pokonując szkołę z Bolesławca i Chorzowa.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci dresów, koszulek i plecaków, a zwycięzcy pamiątkowe puchary.

Skład drużyny SP1:
1.Adam Świętochowski 7b
2.Kajetan Tomaszewski 7b
3.Krystian Wojtczuk 7b
4.Marcel Prokurat 6a
5.Szymon Dziak 6a
6.Kamil Zalewski 6a
7.Pola Rzeznik 6a
8.Zuzanna Plak 6c
Opiekun Paweł Kuligowski

Skip to content