Podsumowanie marcowych akcji Szkolnego Klubu Wolontariatu w ramach Klubu Szkół UNICEF

W tym roku mija 10 lat od momentu rozpoczęcia wojny w Syrii. UNICEF Polska od początku konfliktu zbiera fundusze na pomoc poszkodowanym, szczególnie na pomoc dzieciom.
Nasz Szkolny Klub Wolontariatu, wspierając działalność UNICEF Polska, na początku każdego miesiąca ogłasza akcje, które realizują comiesięczne tematy przewodnie. W marcu naszym celem było podnoszenie wiedzy społeczności szkolnej uczniów SP1 o działaniach UNICEF w Syrii i promocja zbiórki w kanałach internetowych.
Mimo zdalnego nauczania uczniowie klas IV-VIII chętnie włączyli się w proponowane przedsięwzięcia.
1. Przygotowali konkursowe prezentacje multimedialne o wojnie w Syrii.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Karolina Goławska kl. 8b
II miejsce- ex aequo Julia Smyk kl. 8a, Karina Starzyńska kl.8a
III miejsce – Julia Gozdek kl. 8b
2. Wzięli udział w szkolnym konkursie literackim. Pisali wiersze o wojnie w Syrii.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Julia Smyk kl. 8a
II miejsce – Julia Cielemęcka kl. 6b
III miejsce – Jakub Korniluk kl. 6c
Nagrodzone prace można obejrzeć i przeczytać na stronie internetowej naszej szkoły.
3. Zakupili prezenty bez pudła (leki, szczepionki, żywność i materiały edukacyjne) dostarczane potrzebującym dzieciom z Syrii.
Certyfikaty za zakup tych środków uzyskali: Julia Cielemęcka kl. 6b, Kajetan Tomaszewski kl. 7b, anonimowy darczyńca kl. 7b oraz Magdalena Michalak kl. 8a
4. Julia Cielemęcka przygotowała puszkę i plakat promujący stacjonarną zbiórkę pieniędzy. Puszka znajduje się w bibliotece szkolnej.
Wszystkim Uczniom oraz Rodzicom, którzy włączyli się w proponowane działania w imieniu potrzebujących dzieci z Syrii bardzo DZIĘKUJEMY i zapraszamy do udziału w akcjach kwietniowych, o których poinformujemy niebawem.

Agnieszka Karpińska i Małgorzata Jaroszczyk
Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu