Wycieczka do Warszawy klas 2d i 2g

W Dniu Kobiet, 8 marca, klasy 2d i 2g uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Pierwszym  punktem programu było zwiedzanie  gmachu Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza. Mieliśmy okazję zobaczyć trzy studia nagraniowe: studio „Sport”, „Pytanie na Śniadanie” i pomieszczenie, w którym odbywają się nagrania Teatru Telewizji a także „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. Zwiedziliśmy również pomieszczenia, w których pracują realizatorzy światła i dźwięku, a także salkę komentatorską. Oprowadzający nas przewodnik ukazał nam telewizję „od kuchni”, pokazał prawdziwą magię ekranu. Przerosło to  nasze najśmielsze oczekiwania.

Następnie udaliśmy się do teatru Studio Buffo na musical pt. „Romeo i Julia”. Szesnastowieczna Szekspirowska sztuka reżyserowana przez Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy bardzo nam się spodobała. Aktorzy tańczyli w deszczu, wirowali nad naszymi głowami, na scenie pojawił się motocykl, ale główne przesłanie dramatu zostało zachowane. Pod czujnym okiem opiekunów: p. Małgorzaty Jaroszczyk, p. Katarzyny Ozdoby i p. Andrzeja Wojtowicza bezpiecznie wróciliśmy do Siedlec.

Skip to content