Dzień Świętego Marcina w naszej szkole

16 listopada 2021 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Św. Marcina. Tego dnia chętni uczniowie uczący się języka niemieckiego mogli sprawdzić swoją wiedzę o św. Marcinie i obchodach Dnia Św. Marcina w Niemczech biorąc udział w quizie przeprowadzonym w aplikacji Kahoot. W tej rywalizacji najlepszy okazał się uczeń klasy 7b Szymon Niedziółka. Drugie miejsce zajęła Lena Chromińska uczennica kl. 8a a trzecie Zuzanna Pieńkowska z kl. 8a. W klasach siódmych i ósmych odbyły się lekcje tematyczne. Chętni uczniowie przygotowali dla rówieśników zadania interaktywne oraz prezentacje przybliżające postać św. Marcina i zwyczaje kultywowane podczas obchodom tego święta u naszych zachodnich sąsiadów. W obchody Dnia Św. Marcina włączył się również Młodzieżowy Wolontariat, piekąc tradycyjne rogale. Zysk ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne. W ramach obchodów Dnia św. Marcina został ogłoszony także konkurs na najładniejszy plakat nt. Obchody Dnia św. Marcina w Niemczech i na najładniejszą latarenkę, nieodzowny element pochodów organizowanych w Dniu Św. Marcina. Wykonane prace zachwycały starannością i kreatywnością. A oto laureaci:

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ LATARENKĘ:

  • I m Julia Cielemęcka z kl. 7b,
  • II m Marta Borkowska z kl. 7b,
  • III m Hubert Kicki z kl. 7c

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY PLAKAT NT. OBCHODY DNIA ŚW. MARCINA W NIEMCZECH:

  • I m Wiktoria Falkowska z kl. 7a,
  • II m ex aequo Piotr Telej z kl. 7b i Szymon Niedziółka z kl. 7b,
  • III m Julia Sakowska z kl. 7c.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Dnia Św. Marcina.

Ewa Jurzyk-Niedziółka oraz opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu: Agnieszka Karpińska i Małgorzata Jaroszczyk

Skip to content