Koszykarki II miejsce na podium!

W dniu 24.01.2022 roku na hali sportowej przy ul. Prusa odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. Nasza reprezentacja jak co roku wzięła udział w rywalizacji szkół w rozgrywkach koszykówki organizowanych przez siedlecki Szkolony Związek Sportowy.

Koszykarki pod opieką pani Ewy Sławińskiej w pierwszym etapie odbywającym się 17.01.2022, zmierzyły się z SP 9, zwyciężając 34:8, a półfinale nasza drużyna spotkała się z SP11. Pokonaliśmy jedenastkę w stosunku 24:16.

W finale spotkaliśmy się SP10. Do trzeciej kwarty nasze zawodniczki prowadziły, przeciwnik zaskoczył nas mocną obroną i trafionymi na początku kilkoma rzutami i zbiórkami, przez co objął kilku punktowe prowadzenie. Jednakże nasze koszykarki walczyły do końca, konsekwentnie zdobywały kolejne punkty, ale ostatecznie drużyna z dziesiątki zdobyła prowadzenie.

Mecz zakończył się wynikiem 39:34, co dało nam drugie miejsce w turnieju. Skład drużyny dziewcząt:

1. Antonina Sabiniak 7c

2. Anna Pieńkowska 7c

3. Antonina Janusz 7c

4. Wiktoria Sadowa 7c

5. Maria Pióro 7c

6. Zuzanna Plak 7c

7. Julia Sakowska 7c

8. Pola Rzeźnik 7a

9. Hanna Mierzejewska 8b

10. Anna Walerczak 8b

11. Natalia Nowak 8b

12. Zuzanna Pieńkowska 8b

13. Julia Piekart 8b

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content