Spotkanie z pisarzem – Tomaszem Sobanią

11 marca 2022 roku, warto było zarezerwować czas na spotkanie autorskie zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach z pisarzem młodego pokolenia Tomaszem Sobanią. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 7c, 8a i 8b.

Tomasz Sobania mimo młodego wieku (23-lata), wydał już trzy książki „Speculo”, „Nowy świt”, ,,7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka”. Odwiedził 23 kraje świata, przepłynął Atlantyk na pokładzie Daru Młodzieży. W 2018 roku Tomek w siedem dni przebył 300-kilometrową trasę do Santiago de Compostela. W 2019 roku postawił sobie za cel przebiec z Zakopanego do Gdyni dla pani Dominki chorej na nowotwór. Kolejnym krokiem był Bieg Maratonami do Rzymu – 1500 km w 38 dni.

Przygotowywał się do niego przez dwa lata i mimo pandemii oraz przeróżnych trudności, przebiegł na własnych nogach przez Czechy, Słowację, Austrię, Słowenię i Włochy. Na koniec dotarł do Rzymu. Tam spotkał się z samym papieżem Franciszkiem, któremu wręczył  koszulkę, w której biegł oraz list od Hani, dziewczynki chorej na nowotwór, dla której w trakcie biegu uzbierał 50 tysięcy złotych w Internecie. 

Podczas spotkania zachęcał siedlecką młodzież do wyznaczania sobie celów i do wytrwałego dążenia do nich. Pokazał, że można żyć w ciekawy sposób, podążać za głosem serca, realizować swoje pasje i nie zrażać się niepowodzeniami. Wskazywał, że zawsze był marzycielem, a wiara w marzenia i ogromny zapał doprowadziły go do spełnienia jego pragnień.
Jego życie i system wartości, które zaprezentował na spotkaniu autorskim, niech  będą inspiracją dla naszych uczniów. 

Po spotkaniu był czas na podpisywanie książek oraz pamiątkowe zdjęcia.

Aby obejrzeć zdjęcia w pełnym rozmiarze należy w nie kliknąć.

Skip to content