Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Poezja to kształtowanie wyobraźni i rozbudzanie empatii, wzbogacanie języka o słowa, które pomagają wyrażać siebie.

Biblioteka szkolna przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Poezji, organizując II Szkolny Konkurs Recytatorski „Dzień dobry, wiosno”.

Komisja w składzie:

Dyrektor Szkoły – pani Magdalena Olszewska-Silna,
przewodniczący: pani Katarzyna Buzuk,
członkowie:
pani Kinga Strus,
Pola Rzeźnik i Anastasiia (ucz. kl. 7a)

nagrodziła następujące osoby w trzech kategoriach wiekowych:

klasa I
• I miejsce – Nikodem Goławski kl. 1b
• II miejsce – Zuzanna Kruszewska kl. 1a
• III miejsce – Kamil Obrępalski kl. 1a

klasa II:
• I miejsce – Piotr Supeł kl. 2a
• II miejsce – Jakub Pasztor kl. 2a
• III miejsce – Szymon Szaniawski kl. 2b

klasa III:
• I miejsce – Paulina Kryczka kl. 3b
• II miejsce – Oliwier Babicz kl. 3a
• III miejsce – Kacper Drabarczyk kl. 3b

W tym roku komisja po raz pierwszy przyznała nagrodę ex aequo uczniom: Sofiia Dimova kl.1b, Sofiia kl. 4 b i Artem kl. 5b, którzy recytowali poezję  w języku ukraińskim. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Konkurs poezji dziecięcej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 1-3.

Gratulujemy!
Dziękujemy za udział w konkursie.