Tydzień o zdrowiu

W kwietniu w ramach tygodniowego tematu zajęć „Zdrowie i higiena warunkiem dobrego samopoczucia” gościem świetlicy była pani pielęgniarka. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom zasad zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Pani pielęgniarka przedstawiła uczniom piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Mówiła o tym, jak ważną funkcję dla naszego zdrowia pełni ruch. Zachęcała do uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Zdrowe żywienie oparte na zbilansowanej diecie, jedzenie pięciu posiłków dziennie, picie odpowiedniej ilości wody i ruch – to doskonała recepta na długie i zdrowe życie, a także piękną sylwetkę. Wychowankowie świetlicy dowiedzieli się na zajęciach, jak powinny wyglądać pełnowartościowe posiłki. Następnie samodzielnie przygotowali kolorowe, pełne warzyw kanapki. Zdrowa kanapka powinna być stałym elementem naszej diety, bo przecież kanapki często jemy na śniadanie czy na kolację. Sięgamy po nie także w szkole. Warto więc zadbać, by znalazły się w niej wartościowe produkty. 

Skip to content