IX Otwarte Indywidualne Szachowe Mistrzostwa KSP w Siedlcach

14 maja 2022r. uczniowie SP1 pod opieka p. Ireneusza Dycia wzięli udział w „IX Otwartych Indywidualnych Szachowych Mistrzostwach KSP w Siedlcach”.

Organizatorami turnieju były: Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach i Uczniowski Katolicki Klub Sportowy Siedlce.

Do zawodów w kategorii szkół podstawowych przystąpiło 51 zawodników, rozegranych zostało 9 rund, w każdej rundzie na partie pojedynku szachowego zawodnik miał 10 minut na zegarze.

Wśród 4 uczniów reprezentujących SP1 najlepiej wypadł Wiktor Wyszomierski z klasy 4a, który zdobył 6.5 punktu i dzięki temu uplasował się na 3 miejscu wśród wszystkich uczestników z klas 4-8.

Stefaniuk Damian zdobył 6 punktów co dało mu 10 miejsce, Szymon Dziak z 5.5 punktu uplasował się tuż za swoim kolegą z klasy. Schuetz Mateusz z klasy 5a uzyskał 5 punktów, wystarczyło to do zajęcia bardzo przyzwoitego 13 miejsca.

Warto zaznaczyć, że konkurencja była bardzo silna, kilku turniejowych zawodników ma bardzo dobre kategorie szachowe, reprezentują kluby szachowe oraz grają na różnych zawodach z niemałymi sukcesami. Dlatego też, tym bardziej trzeba docenić występ naszych szachistów i pogratulować im pasji, umiejętności i zaangażowania w treningach.

tekst i zdjęcia: I. Dyć

Skip to content