🏃‍♀️Światowy dzień fair play! 🏃‍♀️

Polski Komitet Olimpijski oraz Klub Fair Play PKOl przypominają, że 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. Z tej okazji – w całym kraju – odbyła się II edycja #Biegu Fair Play PKOl.🏃‍♂️

W tym roku po raz pierwszy w dniach od 7 do 14 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli aktywny udział w #BieguFairPlay, który promuje tę jedną z najważniejszych idei w życiu i sporcie. Bieg jest najprostszą formą ruchu, integrującą dzieci i młodzież oraz społeczność szkolną. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji przygotowując również plakaty oraz gazetkę ścienną.

Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie”– Jeno Kamuti (prezydent MKOl Fair Play).

👏 Dziękujemy wszystkim, którzy razem pobiegli dla wspólnej idei! 👏

tekst: E. Sławińska, A. Tomaszewska, zdjęcia: E. Sławińska, A. Tomaszewska, A. Tomczyk-Gajewska, I.Dyć

Skip to content