Akcja „Sprzątanie świata”

W trzeci weekend września co roku odbywa się akcja „Sprzątanie świata”. Wydarzenie te ma na celu nie tylko uprzątnięcie odpadów ze wspólnej przestrzeni, ale również zwrócenie uwagi, że to my sami odpowiadamy za śmieci pojawiające się wokół nas.

Podczas zajęć świetlicowych na podstawie pogadanek, prezentacji multimedialnych, uczniowie dowiedzieli się o ważnym znaczeniu tej akcji dla życia na Ziemi. Dzieci poznały pojęcie recyklingu i jak należy segregować odpady. Następnie świetliczaki otrzymały worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki i postanowiliśmy działać. W atmosferze radości i zadowolenia uczniowie aktywnie przystąpili do sprzątania terenu wokół szkoły.  W ten sposób świetlica szkolna włączyła się w jakże ważne promowanie ekologii i zwiększenie świadomości wśród najmłodszych dzieci.

Skip to content