Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września 2022 r. nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Główną istotą tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej oraz językowej Europy jako bogactwa, które należy stale rozwijać i pielęgnować.

W tym dniu nasi uczniowie wzięli udział w licznych grach i zabawach w języku angielskim i niemieckim z użyciem takich aplikacji jak: Kahoot, Wordwall, Booket, Lyricstraining oraz Instaling. Scenografię obchodów Dnia Języków Obcych stanowiły prace przygotowane przez uczniów w ramach konkursów plastycznych na plakat, pt.: „Symbol wybranego kraju anglojęzycznego” oraz reklamę wycieczki do ciekawego miejsca w krajach niemiecko- lub anglojęzycznych. Uczniowie wykonali także konkursowe gry planszowe, które zostaną wykorzystane podczas zajęć lekcyjnych. Na konkurs wpłynęło wiele prac, a ich autorzy wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem.

A oto wyniki konkursów:

kategoria klasy 1-3: „Symbol wybranego kraju anglojęzycznego”

I m – Wiktoria Jurczuk kl. 3a
II m – Nikodem Boguszewski kl. 2a
III m – Mikołaj Zienkiewicz kl. 1b
wyróżnienie: Julia Pulikowska kl. 1a

kategoria klasy 4-6: „Gra planszowa”

I m – Wiktoria Kurowska kl. 4b
II m ex aequo: Maria Jońska kl. 5c, Zuzanna Niewiadomska kl. 5c oraz Julia Pietryka kl.5c
III m – Julia Mularewicz kl. 5b
wyróżniene ex aequo: Wiktoria Król kl. 5c, Wenessa Kurek kl. 5c, Klaudia Olszewska kl. 5c oraz Aleksandra Oksiejuk kl. 5c

kategoria klasy 7-8: „Reklama wycieczki do ciekawego miejsca”

I m – Julia Cielemęcka kl. 8b
II m – Gabriela Łukaszuk kl. 8b
III m – Marta Borkowska kl. 8b

Dziękujemy uczniom za udział w konkursach.
Gratulujemy zwycięzcom!
Nauczyciele języków obcych

Skip to content