„A Christmas carol” – spektakl teatralny w języku angielskim

W dniu 26 października 2022r. uczniowie naszej szkoły z klas 6a, 6b, 7a, 8a, 8b oraz 8c wraz z opiekunami, mieli okazję obejrzeć niesamowite przedstawienie teatralne, pt. „A Christmas carol” w teatrze Buffo w Warszawie. Spektakl w języku angielskim przygotowany został, jak co roku, przez utalentowanych aktorów z grupy teatralnej TNT Theatre Britain. Sztuka powstała na motywach powieści najwybitniejszego angielskiego pisarza Karola Dickensa, a jej reżyserii podjęli się Paul Stebbings oraz Christian Flint. Przejmującą muzykę skomponował Thomas Johnson. Brytyjscy aktorzy zapewnili nam prawdziwą ucztę duchową. Podczas przedstawienia nie zabrakło kontaktu z publicznością oraz pięknego literackiego języka.

„Opowieść wigilijna” jest dziś równie aktualna jak w czasach Dickensa. Świat, w którym brakuje współczucia i solidarności, w którym bogacz o nieczułym sercu decyduje o życiu całych rodzin, nie skończył się wraz z wejściem ludzkości w epokę współczesną. Scenografia wiktoriańskiej historii o skąpcu nawiedzanym przez duchy jest tylko pretekstem do opowiedzenia o wielkim nieszczęściu człowieka, który tak naprawdę nie kocha samego siebie. Jego duchowa przemiana jest przykładem przejścia od życia w egoizmie do życia w empatii i szacunku wobec drugiego człowieka.

Wierzymy, że do wielu z Was dotarło przesłanie tej trudnej, jednakże pięknej opowieści.
Czekamy z niecierpliwością na kolejną, wiosenną odsłonę brytyjskiego teatru w Polsce.
Dziękujemy Wam za wspaniały wyjazd !!!

tekst: W. Paczuska, zdjęcia: E. Markowska

Skip to content