1 grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest od 1988 r. Czerwona wstążeczka jest symbolem
solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodziną i przyjaciółmi. Symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. 
W naszej szkole pedagog szkolny p. Kinga Domańska przygotowała gazetkę na temat leczenia, profilaktyki i szerzenia się tej choroby. Nauczyciel biologii p. Agnieszka Sollich przygotowała konkurs poświęcony AIDS.
Celem konkursu jest propagowanie i popularyzowanie w środowisku lokalnym, zwłaszcza wśród ludzi młodych wiedzy na temat HIV/AIDS i zasad zapobiegania szerzeniu się zakażeń wirusem HIV. Uczniowie klas VII-VIII mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 12 pytań. Natomiast uczniowie od IV do VIII klasy przygotowali plakaty o tej tematyce.

Najlepiej z testem poradzili sobie następujący uczniowie:

  1. Igor Woźniak kl. 8a
  2. Krystian Kozera kl. 8a
  3. Zofia Bryńczak kl. 8a
  4. Julia Cielemęcka kl. 8a

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy wiedzy.

Skip to content