Orszak Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2023 roku uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Siedlcach tradycyjnie już wzięli udział w X Siedleckim Orszaku Trzech Króli.
Największym ulicznym jasełkom w tym roku towarzyszyło hasło: „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.
W Uroczystość Objawienia Pańskiego  Mszy Świętej przewodniczył w kościele św. Stanisława BM w Siedlcach biskup  Grzegorz Suchodolski.
W Eucharystii uczestniczyli również księża posługujący w parafiach i licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta.
Po Mszy Świętej barwny orszak wyruszył ulicami Siedlec w stronę katedry, gdzie  hołd  nowonarodzonemu Zbawicielowi złożyli Mędrcy. Po drodze śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, a także oglądaliśmy sceny z życia Świętej Rodziny. Nasza szkoła reprezentowała orszak Króla Kacpra. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani spotkali się przy wspólnym posiłku. To był wspaniały i radosny czas!

Tekst i zdjęcia Tatiana Jastrzębska