Klasa 5c na spotkaniu przyrodniczym „Czerwone słonie z Tsavo”

9 lutego 2023 r. uczniowie klasy 5c pod opieką p. Urszuli Borkowskiej i p. Joanny Mendzy uczestniczyli w spotkaniu tematycznym „Czerwone słonie z Tsavo”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym Koło „Podlasie” w Siedlcach i było kolejną sesją z cyklu „Nasze podróże małe i duże”. Po ciekawych zakątkach egzotycznego Parku Narodowego Tsavo w Kenii oprowadził uczniów wykładowca p. dr Michał Falkowski – biolog i miłośnik przyrody. W trakcie zajęć edukacyjnych wykładowca przybliżył uczniom nazwy zwierząt afrykańskich oraz kulturę rdzennych mieszkańców Kenii – Masajów. Podczas wystąpienia prowadzący przedstawił prezentację multimedialną ze zdjęciami ukazującymi egzotykę afrykańskich krajobrazów. Chętni uczniowie pozowali do zdjęć w strojach Masajów.
Tekst i zdjęcia: Urszula Borkowska, Joanna Mendza

Skip to content