Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu

Uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Anety Tomaszewskiej i p. Ireneusza Dycia brali udział w zawodach pływackich, które odbyły się 22 marca bieżącego roku na siedleckim Aquaparku.

SP nr 1 reprezentowała grupa 16 uczniów z klas 4-8 : Jakub Niedźwiedzki, Maria Smyk, Dominik Grochowski, Sebastian Karkuzewicz, Filip Osypiuk, Nikola Szałkiewicz, Aleksandra Oksiejuk, Kacper Drabarczyk, Jakub Schuetz, Tobiasz Kazimierczak, Szymon Podniesiński, Wojciech Czarnocki, Mikołaj Wielogórski, Igor Lemieszek, Igor Plewa, Michał Talacha.

Większość z nich po raz pierwszy miała kontakt z rywalizacją międzyszkolną w wodzie. Emocje, chęć wykazania się i walka o jak najlepsze miejsca spowodowały bardzo dobre starty reprezentantów naszej szkoły. Wszyscy ukończyli swoje „biegi” w dobrych humorach, z przekonaniem iż zrobili wszystko co w ich mocy aby zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Większość uzyskała swoje najlepsze czasy w dotychczasowej karierze co pozwoliło na zajęcie miejsc w połowie stawki z pośród startujących uczestników. Udział w zawodach pozwolił uzyskać większą pewność siebie, wiarę w to iż można rywalizować z każdym oraz utwierdził że można codziennie przełamywać swoje słabości.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Igor Lemieszek z klasy 7a oraz Michał Talacha uczeń klasy 8c. Igor wygrał swoja konkurencje uzyskując najlepszy czas (39,80) w dotychczasowej karierze i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Michał otarł się o podium kończąc swoją konkurencje na 4 miejscu w mieście.

Gratulujemy wszystkim występów i awansów oraz życzymy powodzenia na zawodach międzypowiatowych.

Tekst: I. Dyć

zdjęcia: A. Tomaszewska

Skip to content