Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu

Kwiecień uznawany jest za czas, w którym w szczególny sposób szerzy się wiedzę na temat autyzmu . Święto to ma za zadanie przybliżyć nam i pozwolić lepiej poznać te osoby oraz wskazać na potrzebę integracji tych wyjątkowych ludzi z pełnosprawną częścią społeczeństwa. Pokazać nam trudności ale i mocne strony czy uzdolnienia dzieci autystycznych. Z tej okazji uczniowie klasy 6a przygotowali audycję przekazaną kolegom i koleżankom przez szkolny radiowęzeł. Pomogli im zrozumieć zachowania osób w spektrum oraz przypomnieli jak możemy ich wspierać. Nasza szkoła nie pozostaje obojętna na ich potrzeby, dlatego też reprezentanci klas ubrani w kolorze niebieskim wspólnie z dyrekcją, pedagogiem szkolnym oraz pedagogiem specjalnym w geście solidarności wypuścili w niebo błękitne balony. Natomiast na korytarzu na pewien czas pojawiły się gazetka związana z tym tematem.Niech przyświecają nam słowa Anny Dymnej A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować.Nie baź zielony w temacie autyzmu- w kwietniu bądź niebieski!

Kinga Domańska, Patrycja Cabaj
Fot. Patrycja Cabaj 

Skip to content