Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 28 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 Maja. Szkoła Podstawowa nr 1 w Siedlcach wpisuje się w tę tradycję i historię.

Uroczystość szkolną prowadzoną przez uczniów klasy 6a Marię Smyk i Wiktora Supła uświetnili swoją obecnością znamienici goście pani Hanna Bolesta Zastępca Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie, pani Katarzyna Wawryniuk Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce, pani Ewelina Raczyńska Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach, pani Hanna Krasuska-Terka Zastępca Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach, pani Barbara Grabowska-Hryciuk Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach, pani Aleksandra Rykała z Pracowni Sztuki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Sponsorzy nagród w konkursie „Lektura na plakacie” – pan Piotr Czarnocki właściciel firmy Mały Inżynier oraz pan Krzysztof Głowienkowski właściciel firmy KK Mix. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Dołęga, laureaci i wyróżnieni w konkursie „Lektura na plakacie”, rodzice, siedleckie media, pani wicedyrektor Jadwiga Chomacka, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie szkoły.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała pani dyrektor Magdalena Olszewska-Silna. Podkreśliła, że majowe święta są niezwykle ważne w historii naszego kraju.
Część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Doroty Kondraciuk i pani Katarzyny Buzuk przygotowała klasa V b. Wystawiony przez uczniów spektakl ze scenografią przygotowaną przez panią Ewę Sławińską i panią Katarzynę Buzuk przypomniał zebranym zaszczytne karty z dziejów historii Polski. Razem śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, przygotowane przez chór naszej szkoły prowadzony przez panią Małgorzatę Rudnicką. Podniosły i uroczysty nastrój udzielił się całej społeczności szkolnej.

Relacja z uroczystego podsumowania konkursu „Lektura na plakacie” dostępna TUTAJ

tekst: D. Kondraciuk

foto: E. Markowska

Skip to content