,Poznajemy Mikołaja Kopernika”- Wycieczka 1B do Liwu

W piątek, 12 maja uczniowie klasy 1b odwiedzili Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie.

Główną atrakcją było zwiedzanie wystawy pt. „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” z okazji 550 rocznicy urodzin wybitnego twórcy teorii heliocentrycznej, który był nie tylko wybitnym astronomem, ale również m.in.: prawnikiem, lekarzem, duchownym, urzędnikiem, dyplomatą, matematykiem, strategiem wojskowym, filologiem, ekonomem i kartografem.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się: Co można było kupić w kantorze kupieckim? Dlaczego warto się uczyć matematyki? Jakimi przyrządami się posługiwał przy obserwacji nocnego nieba? Uczniowie poznali historię Zamku oraz poznali legendę o Żółtej Damie Zamkowej.

Wyjazd został zorganizowany w ramach Programu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu.”

Tekst i zdjęcia: P. Hardej

Skip to content