WYCIECZKA DO ŁODZI

W dniu 15.06.2023r. uczniowie klas 6a, 7a oraz 8c wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Zwiedzanie tego miasta zaczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie mieliśmy okazję poznać bliżej następujące historyczne pomieszczenia Elektrowni Łódzkiej: Maszynownię, Pompownię, Kotłownię, Rozdzielnię, Chłodnię, a także pomieszczenia pracownicze. Dzięki odwiedzinom w EC1 przybliżyliśmy uczniom nowe technologie, pokazaliśmy interaktywne wystawy prezentujące dorobek kulturowy oraz naukowy współczesnej cywilizacji. Zostały do tego wykorzystane oryginalne urządzenia i maszyny wywodzące się z początków działania pierwszej łódzkiej elektrowni, które zostały uatrakcyjnione wizualnie najnowocześniejszymi metodami wystawienniczymi. Naszym uczniom udało się nawet wytworzyć energię w wirtualnym piecu grzewczym.

Kolejnym punktem na naszej mapie było Łódzkie Orientarium oraz ZOO, gdzie znajduje się wiele zwierząt objętych ochroną ginących gatunków.

Nie zabrakło również spaceru najpiękniejszą z łódzkich ulic, czyli Piotrkowską. Znajdują się tam okazałe kamienice, pokazujące pełne bogactwo architektury XIX wieku, do tego miejskie pałace, oryginalne pomniki, a w podwórzach kolejne wyjątkowe miejsca do odkrycia – ogrody, fabryki, a od niedawna także instalacje artystyczne, jak w „Pasażu Róży” pod numerem 3, z którym wiąże się pełna nadziei historia. Wycieczka była bogata w różnorodne przeżycia i atrakcje. Łódź przyjęła nas bardzo serdecznie, a my zapamiętamy na długo tę podróż. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Opiekunowie: D. Kępa, P. Cabaj, A. Sollich, W.Paczuska

Zdjęcia: p. P. Cabaj, p. A. Sollich

Skip to content