„Dzieci na start”

W dniu 16 czerwca 2023 roku zorganizowane zostały drużynowe zawody międzyszkolne w konkurencjach lekkoatletycznych. Organizatorem imprezy był Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie.

Celem całego wydarzenia było popularyzacja i upowszechnianie sportu, promocja aktywności fizycznej wśród dzieci klas 2-3, promocja zdrowia i wzmocnienie interakcji społecznych oraz wpajanie zdrowej rywalizacji sportowej zgodnie z zasadami fair play.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 2a i 2b oraz z klasy 3a i 3b pod opieką p. Ewy Sławińskiej i p. Agnieszki Tomczyk-Gajewskiej.

Klasy 2 zajęły VII miejsce na 12 szkół startujących a klasy 3 miejsce IX na 10 szkół startujących.

Każda drużyna otrzymała puchar oraz nagrody rzeczowe a uczestnik zawodów otrzymał medal i dyplom.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

tekst: A. Tomczyk-Gajewska

zdjęcia: E. Sławińska