Sukces w Konkursie Języka Niemieckiego!

Miło nam poinformować, że uczennica naszego gimnazjum Magdalena Kisielińska z kl. 2c zajęła II miejsce w etapie regionalnym XI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, który odbył się dnia 5 stycznia 2013 r. Test sprawdzał wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie sprawności językowych i realioznawstwa Szwajcarii.
Magdalena Kisielińska wzięła również udział w międzynarodowym konkursie „Mein Sportidol” zorganizowanym przez Instytut Goethego. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie opisać swojego ulubionego sportowca lub drużynę sportową i uzasadnić swój wybór. Prace powinny składać się z minimum 150 słów.
W konkursie wzięło udział 1100 uczniów z ponad 30 krajów. Uczennica klasy 2c nie zajęła co prawda żadnego miejsca, ale jury zwróciło uwagę na jej pracę. Magda otrzymała listowne podziękowania za udział w konkursie i upominki z logo sport + deutsch.

Gratulujemy uczennicy
i opiekunowi p. E. Jurzyk – Niedziółce
oraz życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content